MIRK

Projekt Becher Tycoon

Táto hra bola vyvinutá pre súťaž Becherovka Game 2006. Je to budovaťeľská stratégia v rálnom čase, kde je úlohou hráča je rozvinúť výrobu a predaj becherovky.

Hra sa začína v tom istom roku ako bola založená becherovka teda v roku 1807. Hráč má k dispozícii na začiatku určitý obnos peňazí, za ktoré si postaví výrobňu becherovky, stanice a garáž a rozbehne výrobu a distribúciu becherovky.

Hráč sa snáží zásobavať čo najviac pohostinstiev, pri čo najnižších nákladoch, má k tomu k dizpozícii autá, vlaky, možnosť stavania ciest,tratí pri expanzii do nových miest.

Hra bola vyvíjaná našim teamom počas letných prázdnin 2006.
Team mal osem členov, z čoho boli traja prgogramátory a  5 grafikov.

Hra bola programovaná vo vastnom 3D Engine, ktorý beží na DirectX9. Aby bola hra dostatočne rýchla, bolo v engine vytvorených niekoľko častí špeciálne pre túto hru, aj s množstvom optimalizácií (detekci kolízií pomocou quadtree, fustrum culling). Vyvynuli sme aj jednoduchú AI a preto si môžete v krčmách všimnúť, ako sa Vám darí oproti vašim oponentom. Ďalšou zaujímavosťou je logika aut, kde tieto fungujú aj pri ich vyššom počte na jednom mieste. V hre je použitých množstvo modelov s pomerne vysokými detailami, preto sú na hru aj pomerne vysoké nároky, pričom na spustenie je potrebné mať ninštalovaný NAJNOVŠÍ DirecX 9.

Vzhľadom na krátky čas vývoju a obšírnosť projektu sme si vedomý nedostatkov a sme na svoju prácu hrdý. Sme taktiež radi, že sa náš projekt páčil verejnosti, čo si môžete overiť v časti 'písali o nás'.inGame11.jpg, 20 kB inGame31.jpg, 19 kB
inGame4.jpg, 20 kB inGame31.jpg, 19 kB
inGame4.jpg, 20 kB inGame31.jpg, 19 kB
inGame4.jpg, 20 kB inGame31.jpg, 19 kB